Jak poprawić wzrok?

Przyczyny wad wzroku

Dobry wzrok jest dla nas oczywistością - aż do czasu kiedy uświadomimy sobie, że oczy co raz częściej nam łzawią, bywają zmęczone, a kontury przedmiotów, które dotychczas widzieliśmy ostro stają się trochę rozmazane.

Przy wszystkich zaletach używanych przez nas urządzeń elektronicznych, które ułatwiają nam i pracę, i codzienne życie, nawet nie zauważamy, że przeciążamy nasze organizmy, a zwłaszcza wzrok.

Pogarszający się wzrok – poza przypadkami chorób dziedzicznych i pochodzenia organicznego – jest typową chorobą cywilizacyjną. Napięcie psychiczne, stres, zmęczenie wzroku, niedostatek odpoczynku i snu – to wszystko również pogarsza jakość i ostrość wzroku, którym nas obdarzyła natura.

Spośród całego mnóstwa otrzymywanych przez nasz mózg informacji aż 80% dostaje on za pośrednictwem wzroku. Dlatego zaczynamy uświadamiać sobie kluczowe znaczenie wzroku dopiero wówczas, gdy zauważamy jego pogarszanie się.


Przywróć dobry wzrok!

Jak pomaga ćwiczenie mięśni gałek ocznych?

Oko jest organem wyjątkowo skomplikowanym. Promienie światła, które docierają do oka załamują się na powierzchni rogówki, przechodzą przez soczewkę i ciało szkliste. Tworzą obraz na siatkówce, skąd nerw wzrokowy przenosi informacje do mózgu.

Jeśli chcemy precyzyjnie widzieć wszystko co dzieje się przez naszymi oczami, to musimy nimi „skanować“ całe nasze pole widzenia. Obserwujemy za pomocą ruchu gałek ocznych z jednej strony i wizualnej percepcji z drugiej strony, a poszczególne elementy obrazu zawsze docierają do oczu pod różnymi kątami.

W normalnych warunkach nasze oczy wykonują wspomniane ruchy - z jednej strony na drugą – około 50 razy w ciągu sekundy. Ostrość widzenia zależy w wielkiej mierze od szybkości tych ruchów.

Z chwilą gdy w polu widzenia pojawia się nowy obiekt, mózg porusza oczyma aż do czasu, gdy widzenie osiągnie optymalną ostrość. Jeśli to nie udaje się, mięśnie gałek ocznych pozostają w pozycji wyjściowej, a w związku z tym widziany obraz będzie rozmazany. W większości przypadków dochodzi do tego z powodu osłabionych mięśni gałek ocznych.

Oczy potrzebują ćwiczeń, rytmicznego, następującego naprzemian napięcia i rozluźnienia. Najpopularniejszą metodą korekcji pogarszającego się wzroku są klasyczne okulary, które zaostrzają widzenie wyręczając słabe lub wyczerpane mięśnie gałek ocznych.

Na początku XX wieku amerykański lekarz dr. Bates udowodnił, że możliwe jest odnowienie normalnego funkcjonowania oka z wadą. Lekarze na całym świecie powołują się na jego stwierdzenia i polecają wiele rodzajów znanych ćwiczeń oczu (metody Koplakova, Schneidera, joga oczu), które jednak z powodu braku czasu, cierpliwości i woli praktykuje niewiele osób cierpiących na wady wzroku.

Okulary ajurwedyjskie marki Trener oczu VISION FIX (bez dioptrii) zapewniają ćwiczenie mięśni gałek  ocznych, które możemy prowadzić podczas wykonywania codziennych czynności. „Trener Oczu“ stymuluje działanie mięśni gałek ocznych, służy poprawie ostrości wzroku, likwiduje zmęczenie i ból oczu.

Okulary bezsoczewkowe „Trener Oczu“ wzmacnienia mięśnie gałek ocznych w taki sposób, że zmuszając oczy patrzące przez pojedyńcze otwory do wykonywania niewielkich ruchów. Dlatego mięśnie gałek ocznych nieustająco pracują i dzięki temu stopniowo wzmacniają się. Wynikiem ćwiczeń jest poprawa wzroku.

Polecamy stosowanie przy następujących wadach wzroku:

  • krótkowzroczność,
  • dalekowzroczność,
  • niedowidzenie (amblyopia,“leniwe oko“)
  • astygmatyzm, 
  • starczowzroczność (gorszy wzrok z powodu zaawansowanego wieku,presbyopia),
  • ból głowy spowodowany zmęczeniem oczu,
  • oraz zapobieganie pogorszaniu się wzroku, dbałość o dobry wzrok.

Uwaga na tanie falsyfikaty! Studia kliniczne, pozytywne doświadczenia lekarzy i użytkowników odnoszą się jedynie do pomocniczego przyrządu optycznego zwanego Trener Oczu Vision Fix. Jest on produkowany ze specjalną, dziurkowaną powierzchnią wykonaną z materiału o wysokiej jakości. Dzięki temu chroni on Państwa oczy i dba o ich zdrowie. 

Za pośrednictwem naszej strony internetowej możecie Państwo zamówić oryginalne bezsoczewkowe okulary ajurwedyjskie Trener Oczu Vision Fix wprost u ich producenta. Już dzisiaj zadbaj o swój dobry wzrok!

Jaka jest różnica pomiędzy poszczególnymi modelami okularów?

Wszystkie modele naszych okularów działają na takiej samej zasadzie, a różnią się od siebie jedynie wyglądem (do wyboru są wzory: originalny, klasyczny, sportowy i elegancki) oraz kolorami (do wyboru są następujące kolory: czarny, niebieski i czerwony). Okulary bezsoczewkowe ajurwedyjskie są uniwersalne, dość elastyczne, łatwo przysposabiające się do kształtu głowy. Mimo tego istnieje jednak pewna mała różnica pomiędzy poszczególnymi modelami. Najwęższym modelem jest ORYGINALNY, nieco szerszym jest ELEGANCKI a najszerszym jest SPORTOWY. Zamówcie Państwo dla siebie okulary dziurkowane, które będą pasować do szerokości głowy. Wzór i kolor dobierzcie Państwo tak, aby w okularach wyglądać najlepiej.

>> Kupić bezsoczewkowe okulary ajurwedyjskie „Trener Oczu“ Oryginalne

>> Kupić bezsoczewkowe okulary ajurwedyjskie „Trener Oczu“ Sportowe

>> Kupić bezsoczewkowe okulary ajurwedyjskie „Trener Oczu“ Eleganckie