Jak stosować okulary ayurwedyjskie?

Podczas pierwszych dni używania „Trenera Oczu“ nosi się go tylko przez 5-15 minut. Czas stosowania można przedłużać stopniowo, każdego dnia o 5 minut. Oczy muszą przyzwyczajać się do dotychczas nie znanych im ćwiczeń. Maksymalny czas stosowania okularów nie miałby przekroczyć dwóch godzin.

Nosząc okulary ajurwedyjskie Trener oczu Vision Fix będziecie Państwo widzieć jednakowo ostro jak przez okulary korekcyjne. Poprawę wzroku osiągniecie jednak tylko dzięki regularnemu i długookresowemu ich używaniu.

jak stosowac okulary ayurwedyjskie

Chcąc w pełni rozruszać mięśnie gałek ocznych dobrze jest stosować „Trenera Oczu“ podczas wykonywania codziennych czynności (oglądanie telewizji, czytanie, praca przy komputerze), jak również patrząc w dal (w terenie).

Przez dziurki w okularach przenika do oczu tylko około jednej trzeciej dochodzącego światła i dlatego należy czytać przy większej intensywności światła.

 

UWAGA:

  • Z „Trenerem Oczu“ nie wolno jednocześnie nosić szkieł kontaktowych (można jednak na zmianę nosić okulary korekcyjne i ajurwedyjskie). Jeśli nosicie szkła kontaktowe albo macie już założone okulary korekcyjne, to mięśnie gałek ocznych niepracują.
  • Nie wolno używać „Trenera“ podczas prowadzenia pojazdów silnikowych, gdyż zmniejsza widzenie peryferyjne.
  • „Trenera Oczu“ należy zawsze utrzymywać w czystości, a dziurki muszą całkowicie prześwitywać (nie mogą być zanieczyszczone brudem).

 

„Trener Oczu“ marki Vision Fix nie leczy następujących chorób oczu, ale jego stosowanie jest także możliwe w przypadku:

  • chorób oczu pochodzenia diabetycznego,
  • chorób oczu, których przyczyną jest wysokie ciśnienie krwi,
  • zaćmy i jaskry.

Jeśli wspominane choroby nie są główną lub jedyną przyczyną wady wzroku, to ostrość widzenia może poprawić się dzięki regularnemu stosowaniu bezsoczewkowanych okularów Trener Oczu Vision Fix.

 

Gdy osiągnęliście już Państwo pożądaną poprawę wzroku, to nie przestawajcie używać „Trenera Oczu“. Jego stosowanie powtarzajcie 1-2 razy tygodniowo, minimalnie 15 minut dziennie, tak aby nie doszło do ponownego pogorszenia się wzroku.

 

Czyszczenie okularów

Do zwykłego czyszczenia stosujcie Państwo szmatkę - suchą lub zwilżoną letnią wodą. W przypadku zanieczyszczenia dziurek tłuszczem lub podobnym brudem możecie używać zwykłego płynu do mycia naczyń, ale wymieszanego również raczej z letnią lub umiarkowanie ciepłą wodą.