Doświadczenia lekarzy i innych fachowców

Podczas jednego z testów Trenera Oczu Vision Fix wypróbowało 20 pacjentów.
12 spośród pacjentów było w wieku od 10 do 16 lat. 10 dzieci było krótkowzrocznych, nosiły soczewki o sile  od -2,0 do -5,0 dioptrii z astygmatyzmem (niewłaściwym zakrzywieniem rogówki) od -1,5 do -3,0 dioptrii. 2 dzieci było dalekowzrocznych, nosiły soczewki o sile od od +3,0 do +5,0 dioptrii. Wszyscy ci pacjenci mieli różny stopień niedowidzenia (amblyopia, „leniwe oko“).

Dorośli również wypróbowali Vision Fix. 8 pacjentów było po operacji usunięcia zaćmy czyli katarakty, z implantacją sztucznej soczewki. Mieli oni słabą krótkowzroczność oraz astygmatyzm.

Trzeba stwierdzić, że dzieci osiągnęły widoczne, pozytywne wyniki w leczeniu niedowidzenia (amblyopia, „leniwego oka“) przy pomocy Trenera Oczu.

Dzięki przenikaniu promieni światła przez małe otwory w okularach kompensowały się anomalie refrakcji (błędy załamywania się promieni – astygmatyzm), co było szczególnie wyraźnie odczuwalne u pacjentów z astygmatyzmem. W takich przypadkiem rezultatem stosowania Trenera Oczu była poprawa ostrości wzroku.

Dorośli podkreślali korzyści z używania dziurkowanych okularów do bliży, zwłaszcza przy czytaniu.

Podsumowując można powiedzieć, że produkt Vision Fix jest nie tylko wygodny i ma atrakcyjny design, ale również jego stosowanie daje pozytywne rezultaty.

N. P. Pashtaev
Dyrektor, profesor oftalmologii (leczenie schorzeń oczu)
Szpital S.N. Fedorova - Mikrochirurgia Oczu, Rosja

---

Jestem 55-letnią lekarką. Z dziurkowanymi okularami marki Vision Fix, które poprawiają ostrość wzroku spotkałam się po raz pierwszy przed dwoma laty. Wówczas nosiłam już okulary do czytania z soczewkami o sile +1,5 dioptrii. Także coraz gorzej widziałam patrząc do dali.

Poprawiające wzrok, okulary ajurwedyjskie stosowałam zgodnie z opisem zamieszczonym na ulotce reklamowej. Nosiłam je i wyjątkowo dobrze czułam, że nie muszę mrużyć oczu, aby nieustająco wyostrzać wzrok, czy to podczas czytania, czy patrząc w dal. Również bieg własnych myśli wydał mi się łatwiejszy, bo zniknęły bóle głowy. Nawet wygładziły mi się zmarszczki wokół oczu.

Przyznam się , że był to okres, kiedy czytałam zmieniając okulary bezsoczewkowe na korekcyjne i odwrotnie -  dla własnej wygody. Wówczas udało mi się poznać zbawienne działanie okularów marki Vision Fix. Poczułam, że korekcyjne okulary już mi nie odpowiadają, podczas ich używania często odczuwałam ból i zmęczenie oczu.

Poznałam różne metody ćwiczenia oczu, które są popularne na całym świecie. Dlatego zdecydowałam się dokładnie przestrzegać wskazówek zamieszczonych w instrukcji użycia, chociażby to mogłam zrobić sama dla siebie. W ciągu trzech miesięcy, podczas jednego lata czytałam i patrzyłam do dali zawsze nosząc Trenera Oczu. Początki były trudne. Wielokrotnie chciałam już sięgnąć po moje zwykłe okulary, ale powstrzymałam się. Było warto.

Jesienią udawało mi się czytać bez okularów nawet teksty napisane małymi literkami. Mój wzrok przestał osłabiać się. Było to fantastyczne uczucie móc widzieć jak przed dziesięcioma laty. Dziękuję losowi, że poznałam właśnie taki przyrząd optyczny.

Najczęściej to słabnący wzrok powoduje, że ludzie odczuwają przybywanie im lat. To wyjątkowo wspaniałe uczucie, gdy człowiek coś może temu zaradzić. Szczerze pragnę, aby coraz więcej ludzi osobiście poznało dziurkowane okulary Trener Oczu Vision Fix i aby stosowało je wytrwale i z pełnym zaufaniem.

Lek. med. Katarína Benczeová, Węgry

---

Przetestowałem ajurwedyjskie okulary Trener Oczu Vision Fix w wielu środowiskach i w różnych sytuacjach.

Na monitorze LCD komputera osobistego wystarczało zwiększyć jasność i efekt był zupełnie wyjątkowy. To samo próbowałem robić z telewizorem plazmowym – z tak samo dobrym rezultatem. W kinie z połowy widowni widziałem napisy jasno i ostro. We wnętrzach okulary ajurwedyjskie działają świetnie. Wcześnie rano jeżdżę na rowerze wzdłuż rzeki Morawy w towarzystwie mojego psa, a okulary ajurwedyjskie działają też dobrze. Nie radziłbym jednak używać ich jeżdżąc na rowerze lub autem w dużym ruchu, w sytuacjach w których potrzebne jest widzenie peryferyjne. Cieszy duży wybór kształtów i kolorów oprawek. Okulary bezsoczewkowe Trener Oczu Vision Fix pokazałem już i poleciłem około 80 osobom na moich 8 kursach jogi.

Inż. arch. Jaroslav Práger, Słowacja
instruktor jogi oczu
IRIS – studio zdrowia holistycznego (czyli ujmowanego całościowo)

---

Sama próbowałam okulary ajurwedyjskie marki Trener Oczu Vision Fix z krótkowzrocznością (-2) i byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, że moje oczy podczas czytania, oglądania telewizji i pracy przy komputerze wolniej się męczą i widziałem wyraźnie lepiej.

Na pewno będę nadal używać tych okularów i wierzę, że moja krótkowzroczność również poprawnie. Dobre doświadczenia mają i moi przyjaciele, którzy próbowali tych okularów.

Dr. med. Gabriele Trautmann, Niemiecki
Specjalista w zakresie pediatrii


Okulary ajurwedyjskie – opinie użytkowników

Okulary ajurwedyjskie już przyszły i zaraz je wypróbowałam. Mam -3,00 i -3,75 dioptrii. Początkowo zainteresował mnie sam „muszy widok“. O wiele bardziej jednak zaskoczyło mnie to, że naprawdę widziałam przez nie ostro (ale nie aż tak ostro, jak przez soczewki kontaktowe). To uczucie, że mogłam dobrze widzieć bez szkieł dioptrycznych było naprawdę fajne. Nosiłam je chyba dłużej niż jest to zalecane, bo zaczynała mnie boleć głowa. Zdjęłam je i już wszystko było OK. Czułam, że oczy pracowały, miałam je bowiem wyćwiczone - kiedyś próbowałam jogi oczu. Pierwsze wrażenie było super i już zaczęłam tym okularom robić reklamę wśród znajomych. Trenera Oczu przetestowałam także na ojcu (46 lat), który przeszedł operację odwarstwionej siatkówki, a później usunięcia zaćmy. Nosi okulary do czytania. Z Trenerem Oczu na nosie przeczytał bez problemów instrukcję użytkowania.

M. L.

 

Mam dobre doświadczenia z Trenerem Oczu. Kupiłam u Was dwie sztuki. Prześladował mnie jednak pech: jedną sztukę zgubiłam, a drugą zapomniałam przywieźć do domu po urlopie. Teraz brakuje mi Trenera. Posiadam zwykłe okulary do czytania i do oglądania telewizji. Używałam jednak Trenera Oczu, bo dioptryczne okulary zaczęły wydawać mi się zbyt silne, aby przez nie oglądać telewizję. Wcześniej nie miewałam takiego wrażenia. Wierzę, że będę mieć dzięki stosowaniu Trenera ostrzejszy wzrok, a  kiedyś być może tak ostry, jak pisaliście. Ze względu na to, że obecnie nie mam ani jednej sztuki, niniejszym zamawiam u Was cztery okulary bezsoczewkowe Vision Fix Eleganckie czarne.

G. B.

 

Dziurkowane okulary bardzo mi pomagają. Kiedy w czasie dnia regularnie noszę je na zmianę z okularami dioptrycznymi, nie miewam zmęczonych oczu i ostrzej widzę. W wyniku noszenia waszych okularów przestał pogarszać się mi wzrok i dlatego teraz staram się nosić je i systematycznie, i jak najdłużej. Jest to świetny, bardzo pomocny przyrząd! Z reguły polecam te okulary wszystkim moim znajomym i również poleciłbym je każdemu, kto ich jeszcze niewypróbował.

T. P.

 

Co tyka się moich doświadczeń z okularami... Jestem krótkowzroczna i jakość mojego wzroku mierzona w dioptriach niestety - jak na razie - niepoprawiła się (po 4 mesiącach codziennego oglądania telewizji w okularach). Od razu jednak zauważyłam, że teraz już nie miewam zupełnie zmęczonych oczu, nawet po dłuższym patrzeniu na ekran telewizora. Oczy przestały mi łzawić i w ogóle są w lepszej kondycji.

A. T.

 

Jestem zadowolona z bezsoczewkowanych okularów, tych które zamówiłam u Was. Już proponowałam ich zakupienie kolejnym osobom. Mój brat kupił je już nawet dla siebie. Byłam zaskoczona tym, jak pięknie przez nie widzę, a mam przecież bardzo silne okulary do czytania (+5,0). Stwierdziłam, że gdy używam okulary Vision Fix, to poprawia mi się wzrok.

E. K.

 

Zacząłem ćwiczyć jogę oczu i okulary korekcyjne nosiłem stopniowo coraz rzadziej, chociażby z tego powodu, że okulary korekcyjne niekiedy tylko pogarszaja wzrok. Po kilku miesiącach usłyszałem o okularach bezsoczewkowanych, przeczytałem kilka rekomendacji od ich użytkowników, a później je zamówiłem i nie żałuję tego. Z  Trenera Oczu jestem bardzo zadowolony. Już od pierwszego założenia tych okularów zauważyłem znaczną różnicę w widzeniu.  Z Trenerem na nosie czytam teksty tak jak przez okulary dioptryczne‚ zupełnie bez wysiłku. Faktycznie jest to wspaniałe uczucie móc widzieć ostro, nawet bez szkieł dioptrycznych. Od czasu kiedy używam Trenera Oczu jeszcze nie byłem u okulisty, więc nie potrafię na razie dokładnie powiedzieć jak się to wszystko rozwija. Kiedy pójdę na badania oczu, to przekażę Państwu dokładniejsze informacje na ten temat. Trenera Oczu z całą pewnością poleciłbym każdemu, kto nosi korekcyjne okulary albo szkła kontaktowe. To naprawdę wspaniały, bardzo pomocny przyrząd.

R. Ch.

 

Przede wszystkim chciałbym napisać, że jestem BARDZO ZADOWOLONY. Muszę jednak przyznać się, że na początku miałem wątpliwości i obawy, czy nie jest to jedynie oszustwo. Naprawdę cieszę się, że nie jest.  :)  Od kiedy używam Trenera Oczu, wiele poprawiło się. Oczy przestały mnie boleć, piec, łzawić. Wieczorem zawsze miewałem oczy opuchnięte i przekrwione od zmęczenia. Przestała mnie boleć także głowa, a co najważniejsze - poprawił mi się wzrok. To wspaniałe uczucie!!! Jestem jedynie zdziwiony, że istnienie czegoś takiego, co ludziom naprawdę pomaga (czyli Trenera Oczu), zupełnie nie jest nagłaśniane (ja dowiedziałem się o nim przypadkiem). Na zakończenie chciałbym Państwu jeszcze raz podziękować za Trenera Oczu i także za Wasze zainteresowanie problemem!!!

P. B.

 

„Trenera Oczu“ kupiłam 87-letniemu dziadkowi, który cierpi na nieuleczalną, spowodowaną zaawansowanym wiekiem chorobę oczu, zwyrodnienie plamki żółtej  (AMD). Od okulisty dowiedziałam się, że okulary multiprzesłonowe z jednej strony ćwiczą mięśnie gałek ocznych i w ten sposób pomagają wyostrzyć widzenie, a z drugiej strony koncentrują promienie świetlne na siatkówce. W ten sposób ludzie z tą chorobą, którzy noszą Trenera Oczu widzą lepiej. Moje oczekiwania spełniły się w praktyce, bo dziadek  każdego wieczora ogląda telewizję z multiprzesłonowanymi okularami na nosie i jest bardzo zadowolony.

D. G.

 

Mam 25 lat, noszę okulary korekcyjne z soczewkami o sile -4,0 dioptrii, wzrok mi się nie pogarsza. Co ciekawe jednak, kiedy oglądam telewizję i założę Trenera Oczu, to widzę prawie tak samo dobrze i mogę oglądać program bez problemów.

M. K. 

 

Trenera Oczu Vision Fix używam dopiero od niecałych dwóch tygodni, ale już odczuwam pozytywne zmiany. Poprawia mi się ostrość wzroku i to już od pierwszej chwili. W pracy godzinami siedzę przed komputerem i czuję, że teraz miewam mniej zmęczone oczy niż kiedyś. Trenera używam i podczas koszenia trawy, i do czytania. Szybko przyzwyczajam się do niego, a małe otwory zupełnie już mi nie przeszkadzają. Spodobał się również mojej rodzinie i przyjaciołom. O ile na początku miewali co do niego wątpliwości, to po jego wypróbowaniu przekonali się, że oddziaływuje na wzrok pozytywnie. Każdemu gorąco polecam.

G. C.

 

Przy czytaniu i pisaniu widzę przez Trenera Oczu tak samo dobrze, jak przez moje zwyczajne okulary do czytania. Po jego użyciu jednak moje zwykle zmęczone oczy są ciągle wypoczęte. Problemy zdrowotne, takie jak pieczenie oczu, łzawienie, mrużenie przeszły jak po porządnym wyspaniu się.

V. S.

 

Trenera Oczu używam od około 6 tygodni, głównie podczas oglądania telewizji, a niekiedy również przy czytaniu. Początkowo mogłam go nosić jedynie przez 10-15 minut, a dzisiaj już mogę nawet przez godzinę lub półtorej godziny. Widzę przez niego idealnie, a kiedy go zdejmę nie mam już jak kiedyś zmęczonych oczu i widzim ostrzej. Teraz zaczynam go nosić także przy różnych pracach w domu i przy komputerze. Dotychczasowe moje z nim doświadczenia były jednoznacznie pozytywne.

J. F.

 

Zdecydowanie uspokaja zmęczone i napięte oczy. Jak tylko zdejmę Trenera Oczu, to ostrzej widzę moje otoczenie. Jestem zadowolony, że kupiłem ajurwedyjskie okulary marki Vision Fix. Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł czytać bez okularów.

T. S.

 

Trenera Oczu Vision Fix używam od około miesiąca. Mój wzrok jednoznacznie poprawił się, oczy tak szybko nie męczą się. Noszę go głównie oglądając telewizję. Jego wielką zaletą jest to, że uspokaja oczy.

Z. S.

 

Do korekcji wzroku regularnie nosiłam okulary korekcyjne do dali. Dzięki Trenerowi Oczu mój wzrok poprawił się i lepiej widzę do dali. Tradycyjne okulary noszę coraz rzadziej.

I. P.

 

Bezsoczewkowe okulary Vision Fix kupiłam mojemu 11-letniemu synkowi, gdyż jego oczy często łzawiły, nie mógł długo czytać ani oglądać telewizji. Od około miesiąca używa ich już także przy grach video i telewizji. Wcześniejsze problemy z widzeniem stopniowo ustąpiły.

K. F.

 

Dzięki Trenerowi Oczu mój wzrok poprawił się. Mam teraz nie tylko ostrzejszy wzrok, ale także przestało mnie męczyć łzawienie. Jestem tokarzem, obecnie lepiej widzę błędy na powierzchni wyrobów.

G. T.

 

Trenera Oczu Vision Fix używam od miesiąca. Początkowo udawało mi się go nosić  jedynie przez 10 minut dziennie. Obecnie noszę go już dwa razy po 40 minut dziennie. Z początku miałam zaczerwienione oczy, ale zaczerwienienie stopniowo ustąpiło, a mój wzrok stał się ostrzejszy.

I. D.

 

W wyniku ciągłego używania Trenera Oczu mój wzrok znacznie poprawił się. Po długim czytaniu mam mniej zmęczone oczy, dłużej wytrzymuję przed telewizorem i komputerem. W następstwie nieszczęśliwego wypadku drogowego wzrok mi szybko pogarszał się. Przeszedłem operację, która bardzo mi pomogła, a dzięki Trenerowi Oczu wzrok znacznie poprawia mi się w dalszym ciągu.

L. V.

 

W wolnym czasie często pełnię funkcję sędziego sportowego. W ciągu dnia noszę okulary z soczewkami +1,5 dioptrii. Od kiedy używam okulary z dziurkami rozprowadzane przez was, znacznie poprawił mi się wzrok i coraz rzadziej słyszę okrzyk z trybuny: „okulary dla sędziego!” :)

B. L.

 

Moje okulary do czytania mają soczewki +2,5 dioptrii, ale z Trenerem Oczu na nosie mogę przeczytać wszystko. Nie pożałowałam, że go kupiłam. Mój wzrok znacznie poprawił się.

J. S.